Następne losowanie

12 grudzień 2017

  • Hours
  • Minutes
  • Seconds

300 tys. zł

ZAGRAJ TERAZ

Wyniki Mini Lotto

11.12.2017 - poniedziałek

  • 12
  • 22
  • 24
  • 28
  • 31

Zagraj w MINI lotto

Wybierz swoje numery

ZAGRAJ TERAZ

Mini Lotto – historia loterii i inne ciekawostki

młoda dziewczyna relaksująca się przy książce i kubku kawy

Mini Lotto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Nagrody I stopnia przyznawane są niemal codziennie, a liczba losowań na przestrzeni lat wciąż wykazuje tendencję wzrostową. A czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądały początki tej loterii? Okazuje się, że warto zajrzeć do archiwum wyników Mini Lotto i przyjrzeć się historii gry. Zapraszamy w podróż sentymentalną do świata Mini Lotka. Czeka tam na Ciebie kilka ciekawostek.

Mini Lotek na tle innych gier liczbowych

Nie ulega wątpliwości, że spośród wszystkich dostępnych na rynku polskim gier liczbowych to właśnie klasyczne Lotto jest wybierane najczęściej. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż jest to gra z najdłuższym stażem. W tym roku Lotto obchodzi swoje 60 urodziny, gdyż jego pierwsze losowanie – wówczas pod nazwą Toto-lotek – odbyło się w styczniu 1957 roku. Przez niemal dwadzieścia lat gra ta nie miała sobie równych. Wszyscy skreślali 6 liczb z 49 do wyboru. Przełom nastąpił dopiero w roku 1976…

Historia Mini Lotto zaczyna się tutaj…

Dokładnie w 1976 roku odbyło się pierwsze losowanie nowej gry, o nazwie „Express Lotek”. Początkowo była ona wręcz bliźniaczo podobna do Toto-lotka, bo z tej samej puli 49 numerów dostępnych w polu do gry zakreślało się swoje własne kilka liczb. Tym razem jednak nie sześć, a pięć.

Trzy lata później zasady się nieco zmieniły – jeszcze bardziej na korzyść graczy. Począwszy od roku 1979 należało poprawnie wytypować 5 liczb z puli 42 (już nie 49). Dzięki temu prostemu zabiegowi znacznie wzrosły szanse graczy na trafienie nagrody I stopnia. Mowa o stosunku: 1 do 850 660. Te zasady obowiązywały aż do roku 1998, kiedy to organizatorzy postanowili zakończyć losowania Express Lotka.

Express Lotek zmienia się w Mini Lotto

Dwa lata później, w 2000 roku, na prośbę fanów Express Lotka i wielbicieli gier liczbowych w Polsce, wznowiono losowania gry. Znowu można było śledzić w telewizji losowania zarówno Totolotka, jak i Express Lotka. W roku 2001 loteria zmieniła nazwę na Mini Lotto i z roku na rok zyskuje coraz więcej wielbicieli w naszym kraju. Początkowo losowania odbywały się rzadziej (kilka razy w tygodniu). Natomiast data 6 grudnia 2015 wyznaczyła kolejny przełom w historii Mini Lotka, bo od tamtej niedzieli można grać w Mini Lotto codziennie, w dni powszednie i weekendy.

Mini Lotto – archiwum wyników

W przeciwieństwie do Lotto, Mini Lotto nie podlega kumulacjom, co oznacza, że za każdym razem możemy spodziewać się podobnych wysokości nagród I stopnia. Wystarczy spojrzeć na archiwum wyników Mini Lotto i porównać wygrane. Na chwilę obecną pierwsze miejsce zajmuje wygrana, która padła w grudniu 2015 i wyniosła 366 518,50 zł. Dokładnie tyle trafił gracz z Nakła nad Notecią. Miejsce drugie należy do kogoś z Katowic (348 845,50 zł), a trzecie do osoby z Krakowa (340 632, 80 zł).

A co przyniesie przyszłość Mini Lotto? Czas pokaże. Obecnie coraz popularniejszy staje się trend związany z graniem w lotto online i wszystko wskazuje na to, że wielu graczy naturalnie zacznie wybierać Mini Lotto przez Internet. Niezależnie od wszystkiego przyszłość ta z całą pewnością jawi się w jasnych barwach, bo fanów Mini Lotka nie brakuje.

Ostatnia aktualizacja z dnia 2017-02-24 00:00:00 r.

↩ powrót do aktualności

Otrzymuj najnowsze wyniki e-mailem